Jak się pozbyć zaskórników?

Zaskórniki to problem dosyć powszechny, a przy tym trudny do wyeliminowania. Po wkroczeniu w okres dojrzewania ciągnąć się za nami potrafi jeszcze długiej lata – nawet przez całe życie, jeśli mamy skórę tłustą albo mieszaną. W jaki sposób można się ich pozbyć?

Widoczne szczególnie na nosie i brodzie, ale i niekiedy na innych częściach twarzy czarne wągry to zaskórniki otwarte. Zgromadzony w ich łój i zanieczyszczenia utleniają się pod wpływem powietrza i przyjmują ciemne zabarwienie. Są także zaskórniki zamknięte, kiedy zawartość zaczopowanego np. przez komórki zrogowaciałego naskórka gruczołu łojowego nie ma kontaktu z powietrzem. Widoczne są w postaci białych pojedynczych plamek lub nawet drobnej kaszki, kiedy jest ich więcej. Gdy mamy do czynienia z białą główką i zaczerwienieniem dokoła, to już krosta, która objęta została stanem zapalnym – zaskórniki to zanieczyszczenia skóry oraz niezapalna postać trądziku.

Kuszące wydaje się wyciskanie, jednak może powodować wiele problemów – od rozszerzonych na stałe porów po rozsianie za pomocą dłoni bakterii i doprowadzenie do zapalnych zmian na skórze dokoła. Jeżeli koniecznie chcemy pozbyć się zaskórników w ten sposób, to nie ryzykujmy długo gojących się zmian – wybierzmy się na manualne oczyszczanie skóry do kosmetyczki w Łodzi [zestawienie: Łódź . kosmetyczka / swiaturody.com]. Wszystko odbywa się wtedy w kontrolowanych warunkach, z użyciem rękawiczek, czystych ręczników, skóra jest odpowiednio zdezynfekowana przed zabiegiem i uspokojona po nim.

Często oferowanym sposobem na zaskórniki i zanieczyszczoną cerę jest także peeling kawitacyjny [zestawienie: info. peeling kawitacyjny / wikipedia.org] . Ma go w ofercie praktycznie każdy salon kosmetyczny w Łodzi przeprowadzający zabiegi pielęgnacyjne i lecznicze. Polega na działaniu ultradźwiękowymi falami i rozbijanymi przez nie kropelkami wody, które sprawiają, że zawartość zaczopowanych porów zostaje usunięta na zewnątrz skóry. W przypadku problemu z zaskórnikami często stosuje się przed oczyszczaniem maskę bądź parówkę rozpulchniającą skórę, otwierającą pory – np. maski z drożdżami, a po nim kojącą i wygładzającą skórę.

Długofalowo zmniejszyć liczbę powstających zaskórników, widoczność porów oraz przetłuszczanie może także regularne stosowanie peelingów. Odpowiedni do naszego problemu i typu cery dobierze kosmetyczka – Łódź ma wiele gabinetów urody z doświadczonymi kosmetologami, ciągle poszerzającymi swoją wiedzę.

W domu natomiast problem zmniejszymy poprzez dokładne oczyszczanie skóry, unikanie zbyt wysuszających produktów, które stymulują zwiększoną produkcję sebum, jak też stosowanie na koniec mycia twarzy zimnej wody, która domknie pory i poprawi odżywienie cery.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>